Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

Hipotensja, czyli nadciśnienie tętnicze to dolegliwość, na którą cierpi ponad 30% populacji. W 2000 roku ponad miliard ludzi na całym świecie cierpiała już na hipotensję. Nadciśnienie klasyfikuje się już jako chorobę cywilizacyjną. Ocenia się, że w samej Polsce ponad kilka milionów cierpi na zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi. Przyczyn dolegliwości jest wiele,  do najważniejszych zalicza się: wysoce przetworzoną żywność, nadwagę, otyłość, bierny styl życia czy spożywanie dużej ilości soli w codziennej diecie. Nadciśnienie tętnicze, czyli hipotensja to dolegliwość, którą diagnozuje się na podstawie regularnych pomiarów ciśnienia. Jeżeli u pacjenta przez dłuższy czas utrzymuje się wysokie ciśnienie, konieczne jest rozpoczęcie leczenia farmakologicznego. nicorix opinie

Nadciśnienie tętnicze może zwiększać prawdopodobieństwo pojawienia się innych ciężkich chorób: niewydolność nerek, miażdżycy, zawału serca czy niewydolności chorób serca. 
Bardzo często nadciśnienie tętnicze przez długi czas nie wywołuje żadnych objawów. Z tego względu wiele osób żyje bez zdiagnozowanej dolegliwości. Najczęściej hipotensja jest wykrywana podczas rutynowego pomiaru ciśnienia krwi. Wiele osób zgłasza się do lekarza z powodu silnych bólów głowy, krwotoków z nosa, zaburzeń pamięci, a objawy te są wywołane właśnie przez nadciśnienie tętnicze. Nawet, gdy pacjent ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym czuje się dobrze, konieczne jest zastosowanie leków na nadciśnienie tętnicze. proengine ultra

Jakie zmiany musi wprowadzić osoba chora na nadciśnienie tętnicze?

Osoba ze zdiagnozowaną hipotensją powinny wprowadzić zdecydowane zmiany w swoim życiu, tak aby dostosować je do stanu zdrowia. Należy przede wszystkim:
-    wyeliminować alkohol (od czasu do czasu można się napić niewielkiej ilości wina)
-    rzucić palenie papierosów
-    ograniczyć spożycie niezdrowej żywności (wysoce przetworzonych, tłustych lub słonych rzeczy)
-    wprowadzić do codziennej diety ryby, warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste
-    połączyć zdrową dietę z regularna, umiarkowaną aktywnością fizyczną

Nadciśnienie a styl życia

Wykrycie nadciśnienia tętniczego zobowiązuje chorego do wprowadzenia w swoim życiu pewnych zmian, o ile jest to wymagane. Przede wszystkim pacjent musi zrezygnować z używek, takich jak: spożywanie alkoholu czy palenie papierosów.  Jeżeli pacjent cierpi na nadwagę lub otyłość to powinien za wszelką cenę starać się uzyskać prawidłową masę ciała. Bardzo ważna jest też dieta - należy ograniczyć ilość soli w codziennej diecie oraz wyeliminować wysoce przetworzone produkty (fast-foody, gotowe zupki, sosy itp.).

Leki na nadciśnienie tętnicze

Przyjmowanie właściwych leków pozwala utrzymać ciśnienie na bezpiecznym poziomie. Do najczęściej stosowanych leków zalicza się: Lizynopryl, Bendroflumetiazyd, Ramipryl oraz Amlodypinę. Wymienione preparaty hipotensyjne dostępne są tylko na receptę lekarską, dlatego aby rozpocząć leczenie należy zgłosić się do lekarza. Pacjenci, dla których wizyta w przychodni jest niedogodna, mogą skorzystać z bezpłatnych porad medycznych przez Internet. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie recepty na właściwy lek, dopasowany przez lekarza. Proces realizacji zamówienia jest szybki i bezpieczny. Wystawiona przez lekarza recepta zostanie zrealizowana w aptece, która wyda lek i wyśle do chorego bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.